Kontaktujte nás na telefonu 222 711 241

Software pro gastronomii

Výdejní a objednávkový systém na čipy

Rozšíření evidence strávníků o internetové objednávky a výdej na čipy je v poslední době poměrně častou záležitostí a řeší to i menší provozovny. Školní jídelny, které se tak rozhodli, většinou hledají zjednodušení procesu objednávek, zrychlení výdeje, ale hlavně lepší evidenci nároku na odběr jídla. 

V praxi se ukazuje, že finanční zatížení na začátku se velmi rychle vrátí ve zmenšení provaru a v eliminaci neoprávněných odběrů jídla u vynalézavých strávníků. Rádi bychom Vám představili řešení, které se našim zákazníkům velmi osvědčilo.

Objednávky stravy na Internetu

Modul, který zajišťuje objednávání stravy na internetu, stojí jen několik tisíc a zabezpečí strávníkům možnost objednávek a odhlášek stravy, umožní kontrolu stavu konta a pokud je výdej opatřen výdejním terminálem, zobrazují skutečnou docházku do jídelny. To ocení hlavně rodiče dětí ve vyšším ročníku. Vedoucí školní jídelny odpadne velké množství komunikace ohledně stavu konta nebo odhlášek, rodiče vše vidí na svém počítači, tabletu nebo mobilu.

Identifikace strávníků čipy

Altisima standardně používá dvě hlavní čipové technologie, ta rozšířenější EM4102, je výhodná z důvodu nižší ceny čteček a čipů, druhá Mifare je zase univerzálnější, používá jí například ISIC nebo některé městské karty. Jako identifikátor jsou u škol využívány hlavně čipové přívěsky, které jsou oproti kartám odolnější před poškozením. Velkou výhodou je, že škola může tyto identifikátory použít i v jiných oblastech např.: www.zabezpeceniproskoly.cz.

Výdejní terminál

Výdejní terminál je opatřený čtečkou bezkontaktních čipů a slouží k signalizaci nároku na jídlo. Naše terminály jsou osazeny dvojicí digitálních dotykových displejů. Díky tomu je signalizace srozumitelná a terminál lze použit i pro objednávání stravy. Ze strany obsluhy výdeje stravy je dostupná informace o porcích, které byly vydány a kolik jich zbývá k výdeji. Naše nové typy terminálů jsou napájeny prostřednictvím POE, takže v místě montáže potřebujeme pouze dostupnost sítě LAN.