Kontaktujte nás na telefonu 222 711 241

Software pro gastronomii

Magdalena SQL

Síťová modifikace oblíbeného skladového systému Magdalena LK. Magdalena SQL pro přístup k datům využívá SQL server Firebird. Je to ideální pomocník pro větší stravovací provozy s potřebou práce více uživatelů zároveň.

Vhodné pro

Konstrukce programu

Využití relačního databázového serveru Firebird, pro SQL verze programů Altisima je pro naše zákazníky výhodné hlavně ze dvou důvodů.

  1. Firebird je distribuován zdarma, proto jeho využití pro přístup k datům neznamená pro zákazníka zvýšené poplatky. I přes tuto vlastnost Firebird v řadě kritériích převyšuje komerčně distribuované SQL stroje.
  2. Firebird umožňuje práci jako tzv. lokální server, databáze může být umístěna na počítači, který slouží zároveň jako server a pracovní stanice. Tato vlastnost optimalizuje náklady na hardware.

Normování

Kromě bezpečného síťového přístupu k datům se Magdalena SQL od své lokální sestry odlišuje rozšířenými vlastnostmi normování. Zde je možné u jednotlivých položek receptur nastavit atributy vyskladňování a zaokrouhlaní na celé měrné jednotky nebo na balení. Proces normování se tak zkracuje na několik kliknutí myší a trvá minimální dobu.

Práce se zakázkami

Zvláště provozy zajišťující cateringové služby, rauty nebo nárazové akce ocení možnost normování jednotlivých zakázek. Díky této funkci jsou přehledně odlišeny náklady a zjednodušuje se proces vyhodnocení ekonomické úspěšnosti akce.

Sestavení jídelníčku

Magdalena SQL umožňuje práci s více druhy jídelníčků pro různé typy výdejů. V praxi to znamená, že můžete nad jednou skladovou evidencí pracovat se stravou pro předškolní stravování, školní stravování, stravování vlastních zaměstanců i stravování cizích strávníků. Díky funkcím vnitřního rozúčtování nákladů bude vše dokladováno v souladu s platnou legislativou.

Použití receptur

Další zvláštní vlastností Magdaleny SQL je možnost zjistit datum posledního použití receptury v jídelníčku a četnost jejího výskytu. Uživatelům tato funkce pomáhá při sestavování jídelníčku zajišťovat jeho pestrost.

Přehled ekonomiky provozu

Vzhledem k tomu, že Magdalenu SQL používají hlavně subjekty provozující stravování jako podnikatelskou činnost, je umožnění detailně sledovat ekonomiku provozu samozřejmostí. K tomuto účelu slouží funkce finančního sledování a vyhodnocení stravovací jednotky. Případné doplňkové moduly uživatelům umožní optimalizovat si výstupy a plánovat jídelníček z hlediska nákladů.

Implementace systému

Magdalena SQL je robusní program, který, při správné konfiguraci, pomůže zjednodušit nutnou administrativu vašeho provozu. Z tohoto důvodu je důležité věnovat imlementaci systému velkou pozornost. V případě vašeho zájmu vám připravíme prvotní analýzu potřeb nastavení Magdaleny SQL zdarma.