Kontaktujte nás na telefonu 222 711 241

Software pro gastronomii

O nás

Altisima spol. s r.o. je českým dodavatelem softwaru pro gastronomii. Naším krédem je individuální přístup k zákazníkům.

Chceme, aby naše programy zákazníkovi pomáhaly, šetřily jeho čas a poskytovaly mu maximum informací o jeho provozovně. Úzká specializace na gastronomické provozy nám pomáhá přizpůsobovat náš software potřebám uživatelů přímo v provozech, administrativě nebo ekonomickém úseku.

Firma byla založena v roce 1999 Ing. Antonínem Markem, který do ní vložil své mnohaleté zkušenosti s problematikou softwaru pro gastronomii a filozofii zaměřenou na výsledek.

V letech 2000 - 2003 Altisima představila recepturní systém Dobromila, skladový program Magdalena a program pro evidenci strávníků Jídelna. Tyto programy byly jako první na českém trhu programované přímo pro operační systém Windows. Vyznačují se vysokou stabilitou a oblíbeností u zákazníků zejména z oblasti školního a předškolního stravování.

V roce 2004 jsme navázali spolupráci s nakladatelstvím Radek Runštuk - R plus. Díky tomu je jako příloha knihy Receptury teplých pokrmů náš software Saturnin - RTP. Zároveň je Altisima jediným autorizovaným partnerem, který může ve svém softwaru distribuovat vložené receptury z této knihy.

Od počátku roku 2005 jsme začali pracovat na softwaru pro gastronomické provozy s dietním stravováním. Práce na dietním systému Magdalena probíhali v úzké spolupráci s nutričními terapeutkami, zejména s Tamarou Starnovskou. Nebojíme se říct, že se nám opět podařilo být první v České republice, kteří pro domovy pro seniory a nemocnice připravili specializovaný software na přípravu a vyhodnocení dietní stravy.

Ve stejné době spatřil světlo světa i prodejní a objednávkový software Kasiopeja, který je zacílen pro závodní restaurace a další provozy s kombinovaným způsobem výdeje stravy. Tento program může být nasazen v libovolně velkém provozu a vyznačuje se bezpečným a rychlým přístupem k datům.

Samostatnou kapitolou v životě Altisimy je vývoj a prodej specializovaného hardwaru pro gastronomické provozy. V současné době, svým zákazníkům, dodáváme terminály pro objednávání a výdej stravy výhradně z naší produkce. Toto zařízení spolehlivě slouží v desítkách gastronomických provozů po celé ČR a na Slovensku.

Od roku 2009 jsme držiteli certifikátu kvality poskytovaných služeb ISO 9001:2009. Věříme, že tato certifikace je potvrzením kvality výrobků a služeb, které nabízíme našim třem stovkám zákazníků od mateřských školek až po velké nemocnice. V průběhu roku 2011 jsme nastartovali postupnou modernizaci dodávaného hardwaru a softwaru tak abychom si i nadále zachovali technologický náskok před naší konkurencí.

V roce 2012 přicházíme s novým typem terminálu TT 3501. Jde o digitální terminál s vlastním procesorem. Pro větší pohodlí uživatelů jsou jeho zobrazovací funkce programovatelné, díky tomu jsou čitelnější pro strávníky a obsluhu výdeje stravy. Dalším produktem nově uvedeným na trh je systém pro objednávku dietní stravy NutriX, který byl v listopadu spuštěn do zkušebního provozu.